

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Reel |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | I²C |
| Max Supply Current | 280 µA |
| Memory Size | 128 kb |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 1245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13526
Ext.Price$0.13526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13526 | $0.13526 |
| 10 | $0.12065 | $1.20650 |
| 50 | $0.10762 | $5.38100 |
| 100 | $0.09530 | $9.53000 |
| 500 | $0.08439 | $42.19500 |
| 1000 | $0.08047 | $80.47000 |
| 3000 | $0.07673 | $230.19000 |
| 5000 | $0.07252 | $362.60000 |
